Superleague 1, Βόλος – Ατρόμητος 1-1: Διατήρησαν το αήττητο στα play out οι Περιστεριώτες

Author

Categories

Share

Βόλος και Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι (1-1) στο Πανθεσσαλικό, σε ματς για την 5η αγωνιστική των play out της Superleague 1, με τα επιθετικά… κανόνια των δυο ομάδων (Κουλούρης και Φαν Βέερτ) να σκοράρουν. Κράτησνα το αήττητο τους στο μίνι πρωτάθλημα οι Περιστεριώτες.

Ο Ατρόμητος διεύρυνε το αήττητο που έχει από την έναρξη των play out, με το 1-1 που απέσπασε από τον Βόλο στο «Πανθεσσαλικό». Για το συγκρότημα του Κρις Κόουλμαν ήταν η 3η ισοπαλία σε 5 ματς που έδωσε (έχει και 2 νίκες), ενώ από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι μπορεί να έμειναν αήττητοι σε τέταρτο σερί παιχνίδι, με μόλις μία νίκη στο ενεργητικό τους!

Χωρίς να έχει τις… κραυγαλέες ευκαιρίες, ο Βόλος είχε καλύτερη παρουσία στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Πανθεσσαλικό, αλλά ο Ατρόμητος ήταν εκείνος που κατάφερε να βρει το γκολ με στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης. Από βαθιά μπαλιά του Κιβρακίδη, ο Κουλούρης κέρδισε στη μονομαχία τον Άλχο και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Παπαδόπουλου, κάνοντας το 1-0!

Ο Βόλος μπήκε επιθετικά στην επανάληψη και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 52′ με το όμορφο πλασέ του Φαν Βέερτ. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, στο 66′ το διαγώνιο σουτ του σκόρερ έστειλε να περάσει ξυστά από την αντίπαλη εστία, για να έρθει ένα λεπτό αργότερα η αντίδραση του Ατρομήτου, με τον Παπαδόπουλο να διώχνει σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Σάλομον.

Οι δυο ομάδες προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές, με τους γηπεδούχους να χάνουν δυο ακόμα σημαντικές ευκαιρίες, με Ροσέρο (77′) και Σιέλη (στο 80′ ο Γιαννιώτης έδιωξε με το πόδι την μπάλα, μετά από κεφαλιά).